PICATINNY VAI KEYMOD?

 Picatinny jeb RIS(Rail Interface System) tika izveidota 1980 gadā ASV, lai pie ieročiem varētu ērti piestiprināt optikas, rokturus, lukturus u.c. papildinājumus. Šī sistēma kļuva par standartu 1994. gadā un tika izplatīta un pielāgota mūsdienu šaujamieročiem visā pasaulē kā arī, protams, to replikām - airsoftā.  Tomēr pēdējos gados lielu popularitāti ir ieguvusi, 2012.gadā izveidotā "KeyMod" sistēma - pastobre ar caurumiem, kas atgādina atslēgas caurumu, sistēma sniedz daudz modulārāku aksesuāru stiprinājumu izvēli, ir vieglāka, jo izmanto mazāk matreālus. Pienāca 2014 gads un klajā nāca Magpul industrijas(pazīstami ar augstas kvalitātes polimēra detaļu ražošanu) M-Lok stiprinājumu dizainu, kas cieši līdzinājās KeyMod, bet vairāk paredzēta polimēra stiprinājumiem - garenas ailes visas pastobres garumā. Visi M-Lok stiprinājumi nāk komplektā ar "T" formas uzgriežņiem, kas ļauj stiprināšanu pie jebkura pastobres ailes gala, gluži kā KeyMod, bet papildus sakrīt arī ar polimēra pastobrēm. Šīs sistēmas ir viegli salīdzināt, tāpēc turpmāk vairāk par Picatinny un KeyMod.

PICATINNY/RIS RAIL

BH71QF01BK 1.8705121 std  STANAG 4694 NATO Accessory Rail 1

KEYMOD

9-263251 1Keymod slot

 

 

RIS stiprinājumi nederēs pie KeyMod sliedes, izņemot, ja tiek piestiprināts RIS segments. Speciāli paredzēti keymod stiprinājumi ir dārgāki, bet zemāka profila(bez RIS segmenta). Salīdzinot RIS pret Keymod - abas sistēmas ļauj novietot aksesuārus uz ieroča paredzētajās pozīcijās, RIS augšas, apakšas un abos sānos, kamēr keymod piedāvā novietot stiprinājumus arī 45grādu leņķī. Keymod sistēma kā iepriekš minēju ir zemāka profila un vieglāka un papildus sniedz komfortu to satverot rokā(nav aso stūru). Manuprāt keymod ir izdevīgāks risinājums, ja replikas pastobre ir garāka(~30cm/40cm), bet RIS labāk piemērota īsākiem izmēriem - uz pistolēm neredzēsim keymod stiprinājumu. Vizuāli RIS sliedes, manuprāt, izskatas daudz agresīvāk, bet keymod rada minimālisma sajūtu ieroča dizainā. Izvēloties starp abām opcijām nepieciešams pārdomāt kādus aksesūārus vēlies pievienot un kādu izskatu/funkcionalitāti meklē savai airsoft replikai.

M-Lok

airsoft-gi-15in-g4-mlok-rail-m4-b 51MogzsDN8L. SX300

SUITED SYSTEMS

taktiskais apgērbs "Airsofta veikalā" - Avotu ielā 64, Rīgā

 Airsofta veikala piedāvājumā parādījies salīdzinoši nesen tirgū ienākošais Latvijas militārais ražotājs Suited Systems, tapat pazīstams kā SRC Brasa. Suited Systems sevī apvieno augstāko kvalitāti, dizainu un profesionālu sērijas apģērbu.

Suited Systems piedāvātā 3 dienu patruļsoma sevī apvieno daudziem jau pazīstamo Cordura audumu ar pasaulē ļoti atzītām ASV ražotāja ITW Nexus sprādzēm un ļoti populāro Japāņu YKK ravējslēdzēju, šāda kombinācija ne vienmēr ir sastopama pat Latvijā pieejamo ārzemju ražotāju piedāvājumā un tā nodrošinās somas ilgo mūžu pat pie ekstremālākajiem apstākļiem.

Bargo ziemu gaidot Suited Systems klāstā ir pieejama otrā līmeņa termoveļa, kā arī lieliski otrā līmeņa kaujas krekli, kas ir lieliska alternatīva biezajām flīša jakām.  Piedāvājumā ir vēl dažādas lietas – uniformas, šalles, cepures - ienāc un apskaties!

   

  

AIRSOFT UZKABES ELEMENTU IZVĒLE

Otrais līmenis - uzkabes vestes

Uzkabes vestes var nošķirt divos populārakajos stilos, PALS/MOLLE varianti, kur ekipējuma somiņas/poučus varam stiprināt paši kādus vien vēlamies un piešutie varianti, kuriem kabatas jau ir piestiprinātas un nav nekā konfigurējamas. Tapat ir veidi ar spiedpogām, velcro un tamlīdzīgi, bet tie sastopami ir salīdzinoši reti un airsofta replikās vispār praktiski nesastopami. Airsoftā uzkabes galvenokārt kalpo, lai pārnēsātu airsofta bumbiņas un magazīnas, garākās spēlēs papildus baterijas, lukturīšus, rāciju un citu ekipējumu. Dažas vestes sniegs aizsardzību no trāpijumiem, lai arī daudzi uzskata to par trūkumu, taču telpās tas bieži vien ir ļoti noderīgi, īpaši iesācējiem, kas vēl nav pieraduši un baidās no spēcīgākiem trāpījumiem.  Visas uzkabes tiks apskatītas no vienkārša airsoft spelētāja skatpunkta,  kā arī komandām kas ‘’nemodelē’’ kādu konkrētu vienību.

Variants 1: Chest rig

Visizplatītākais veids sastopams ar somiņām vai vietu somiņām priekšpusē un vienkāršām lencēm mugurai un pleciem. Šāda veida uzkabe nodrošina arī iespēju nēsāt munīciju vai magazīnas, taču bieži vien neko vairāk.

SOMEBODY SAID ABOUT AIRSOFT...

Oh boy. I can already feel the controversy in the air and the disapproving comments rolling in. Everyone relax for a couple seconds. There is no arguing that airsoft is a quickly growing hobby. We are not saying it is better than paintball. I myself am a paintball player and would much prefer playing paintball instead of airsoft. That being said I still think airsoft is a great thing and has much to offer that you will also find in paintball and even some things you will not.

THE TRUTH ABOUT 6MM AIRSOFT BBS

Weight: Is always confusing when talking about BBs. Like in a real firearm you have a choice of weights in bullets that you might use all with varying ballistic properties. It is the same in airsoft guns. As the power source is low and relatively inconsistent in comparison to standard rifle cartridges. The BB is the only factor you can really control. There are 2 limiting factors:

1. The amount of pressure used to propel the BB forward.

2. The strength of the spring in the magazine.

Контакты

Роланд +371 29415744

info@airsoftizklaide.lv